Plesná

Stavební pozemky s IS

Chystáme k prodeji stavební pozemky v Ostravě – Plesné (Stará Plesná). Všechny pozemky budou prodávány včetně přípojek inženýrských sítí na hranici pozemku. V současné době probíhají stavební přípravy.

Cena je stanovena na 3.490.-Kč vč.DPH/m². Předpokládaný termín prodeje bude od 04/2022.

Pozemky na druhé fofografii označeny „R“ jsou v rezervaci.

Umístění obvodu Plesná:

Plesá je jedním z 23 obvodů města Ostravy. Je vzdálena asi 15 km od centra města severozápadním směrem. Je okrajovou částí města, a proto sousedí nejen s městskými obvody jako jsou Martinov, Pustkovec, Poruba a Krásné Pole, ale i s vesnicemi okresu Opava, a to Děhylov, Dobroslavice a Velká Polom.

Katastr obvodu je složen ze dvou katastrálních území:

Stará Plesná (rozloha 427 ha) a Nová Plesná (rozloha 60 ha).

Vybavenost obce:

V Plesné je mateřská škola s bohatou zájmovou činností. V obci je dostupná základní lékařská péče pro děti a dorost, a parcely se nacházejí 4km od Fakultní nemocnici Ostrava (7 min autem). V obvodu Plesné jsou k dispozici služby České pošty s.p., knihovny nebo kadeřnictví. Asi 800m od prodávaných pozemků se nachází Nákupní centrum Géčko, se sousedícím hypermarketem Globus. V obci působí značné množství zájmových spolků a sdružení. Za zmínku stojí Sbor dobrovolných hasičů Plesná nebo Tělocvičná jednota SOKOL Ostrava – Plesná. Obec žije bohatým společenským životem postaveným na jak kulturních, tak i sportovních akcích pořádaných v průběhu celého roku. Každou první sobotu v říjnu se jede tradiční Plesenská stezka – oblíbený cyklistický závod pro každého. Dříve narození se mohou třeba účastnit aktivit Klubu důchodů, který mj. organizuje poznávací zájezdy.